Choď na obsah Choď na menu

15. 8. 2024

Real Madrid vyhrál 6. Evropský Superpohár

Na jasně osvětleném Národním stadionu v polské Varšavě se utkal Real Madrid, král Ligy mistrů, proti Atalantě, mistru Ligy mistrů. Za jásotu a pokřiků fanoušků nastoupil Mbappe v Fotbalové dresy s číslem 9 ke svému prvnímu zápasu v Realu Madrid!

V této hře Ancelotti vyslal jako předkrmy superhvězdy jako Mbappe, Vinicius, Rodrigo a Bellingham. V 59. minutě se v dres Real Madrid Vinicius probil v pokutovém území levou základní čárou obrany a přes prázdnou branku před pokutovým územím nacentroval Valverde a dostal Real Madrid do vedení 1:0 . V 69. minutě prošel Bellingham defenzivním hráčem na levé základní čáře pokutového území a přihrál zpět do pokutového území. Real Madrid zvýšil své vedení 2:0. Obě strany průběžně střídaly beze změny skóre Nakonec Real Madrid vyhrál pohár 2:0! Toto vítězství udělalo z Realu Madrid klub, který vyhrál nejvíce evropských Superpohárů. Zúčastnil se 8krát a získal trofej pošesté v letech 2002, 2014, 16, 17, 22 a 24 let později!