Choď na obsah Choď na menu

18. 9. 2024

Liga mistrů – AC Milán prohrál s Liverpoolem

Počet zúčastněných týmů v Lize mistrů 2024 byl rozšířen z 32 na 36 a předchozí skupinová fáze byla změněna na ligový formát. 36 týmů se utká v 8 kolech o místa pro postup do dalšího kola. První kolo Ligy mistrů začíná Liverpoolem proti AC Milán. Podle statistik AC Milán vyhrál pohár 7x a Liverpool vyhrál pohár 6x. Naposledy se oba týmy střetly v Lize mistrů v sezóně 2021-2022. Fanoušci v dres AC Milán jsou plni očekávání na zápas prvního kola!

Ve 3. minutě hry poslal asistenci Morata, přízemní střelou z malého úhlu v pokutovém území se trefil Pulisic a Milán vedl 1:0. Ve 21. minutě zahrál Arnold přímý kop a Cornet hlavou skóroval, 1:1. Ve 41. minutě rozehrál Tsimikas rohový kop před branku a Van Dijk hlavou skóroval Liverpool 2:1 AC Milán. V 67. minutě pronikl do pokutového území Gakpo a přihrál v Fotbalové dresy Szoboszlaiovi a pomohl Liverpoolu k vítězství 3:1 ve venkovním utkání.